Kid's Wood

Na co zwrócić uwagę, wybierając pomocnik kuchenny dla dziecka?

Pomocnik kuchenny to jeden z najlepszych i najbardziej wartościowych przedmiotów, jaki można podarować swojemu dziecku. Dzięki Kitchen Helper znacznie łatwiejsza staje się opieka i dbanie o bezpieczeństwo malucha, a jednocześnie zyskuje on szansę wielokierunkowego rozwoju oraz zacieśnienia z Tobą więzi. Jak to możliwe? Pomocnik kuchenny pozwala w sposób bezpieczny towarzyszyć podczas codziennych zadań wykonywanych w kuchni. To nauka, zabawa i bezcenne towarzystwo w jednym, a także idealny pomysł na prezent, który posłuży dziecku przez bardzo długi czas. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pomocnika kuchennego, aby zapewnić dziecku dobrą zabawę i bezpieczeństwo?

Czym jest pomocnik kuchenny?

Pomocnik kuchenny, określany też jako Kitchen Helper, to rodzaj podestu zabezpieczonego ze wszystkich stron, dzięki któremu dziecko może towarzyszyć Ci podczas przygotowywania posiłków i innych czynności. Dzięki temu nie tylko spokojnie wykonasz swoją pracę, ale dasz też szansę dziecku na naukę i czerpanie pełni korzyści z przebywania z Tobą. Dziecko ma szansę uczenia się od najmłodszych lat, naśladowania wykonywanych prac i obowiązków.

Pomocnik kuchenny to regulowany podest, który idealnie nadaje się dla dzieci od momentu, kiedy utrzymują stabilną pozycję stojącą. Dzięki możliwości podwyższania i regulowania stopnia Kitchen Helper rośnie razem z dzieckiem. Jest to więc wartościowy mebel, który sprawdzi się w kuchni, przy wspólnym stole, ale też w łazience.

Jaki pomocnik kuchenny wybrać? Stabilność i wytrzymałość

W sprzedaży można znaleźć bardzo dużo modeli pomocników kuchennych dostępnych w różnych cenach. Jednak w wyborze takiego mebla dla dziecka, najważniejsza powinna być jakość wykonania, materiał, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Dzieci bywają bardzo ruchliwe i pomysłowe. Niekiedy ciężko jest przewidzieć ich zachowanie czy kolejny ruch. Dlatego decydując się na pomocnik kuchenny, jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu jest stabilność. Dobrze jest wybrać model, którego waga będzie wynosiła co najmniej kilkanaście kilogramów. Im cięższy mebel, tym bardziej stabilny i trudniej go przesunąć lub wywrócić.

Dodatkowo w stabilności pomocnika kuchennego ważne jest, aby był on nieco szerszy w dolnej części. Powinien być też wykonany z solidnego materiału, takiego jak drewno, co będzie dodatkowo ekologiczne i korzystne dla dzieci. Pomocnik kuchenny musi wytrzymać też wszelkie zachowania dziecka, w tym podskoki, tańce czy tupanie. Dlatego zaraz obok stabilności niezwykle istotna jest wytrzymałość mebla. W tym celu należy sprawdzić przed zakupem jego udźwig. Dobry produkt wytrzyma obciążenie co najmniej kilkudziesięciu kilogramów.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność – pomocnik kuchenny do zadań specjalnych

Pomocnik kuchenny to mebel, w którym materiał zabezpieczony będzie odpowiednim wykończeniem czy zostanie pomalowany farbą. Dzieci słyną z tego, że wszystkiego muszą spróbować, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj zewnętrznej warstwy wykończeniowej, by nie była to substancja zawierająca związki toksyczne. W tym celu dobrze jest sprawdzić, czy produkt opatrzony został normą PN EN 71-3. To gwarancja użycia materiałów bezpiecznych dla dzieci. Taki pomocnik kuchenny można więc spokojnie kupić dla swojej pociechy.

Kitchen Helper powinien być dopasowany do wzrostu dziecka i jego potrzeb tak, aby swobodnie mogło ono uczestniczyć we wspólnie wykonywanych z nami zajęciach. Dlatego bardzo ważna w takim meblu jest możliwość regulacji. Kluczowe będzie dopasowanie wysokości podestu lub schodków, w zależności od modelu. Pomocnik kuchenny należy ustawić tak, aby dziecko swobodnie sięgało blatu, stojąc stabilnie na obu stopach na płasko, a  jednocześnie nie musiało się garbić, gdy będzie wyższe.

Pomocnik kuchenny dostępny jest w wielu różnych wersjach. Najlepszą opcją jest model z dwoma stopniami. Taki Kitchen Helper umożliwi dziecku samodzielne wejście na mebel. Dla maluchów to bardzo ważne, by móc pokonywać wszelkie przeszkody. To również ułatwienie dla rodzica, który nie będzie musiał za każdym razem wsadzać czy wyjmować dziecka z pomocnika kuchennego.

Pomocnik kuchenny – design i styl na miarę każdego

Dla większości z nas w wyborze przedmiotów i mebli do domu liczy się nie tylko funkcjonalność, ale też wygląd. Pomocnik kuchenny to mebel, który posłuży dziecku przez kilka lat. Warto więc wśród dostępnych w sklepach opcji poszukać uniwersalnego nowoczesnego modelu, który świetnie pasować będzie do nowoczesnego stylu, ale też będzie miał design uniwersalny. Połączenie drewna i bieli to jedno z najchętniej wybieranych zestawień, które sprawdzi się w każdym wystroju.

Ponadto pomocnik kuchenny posiada często ozdobne wycięcia, które również można dopasować do swoich preferencji. Taki rodzaj wykończenia będzie świetną dozą zabawy dla dziecka i z pewnością przyczyni się do zainteresowania malucha nowym przedmiotem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *