Kid's Wood

Co to jest Kitchen Helper i dlaczego to doskonały wybór dla każdego dziecka?

Obecnie można znaleźć bardzo dużo różnych produktów dla dzieci. Wśród nich znajdują się nie tylko ubranka czy zabawki, ale też przedmioty i urządzenia znacznie ułatwiające organizację opieki nad dzieckiem. Często też dzięki nim możliwe jest wspieranie rozwoju dziecka, co stanowi niezaprzeczalną korzyść i powód, dla którego warto zainteresować się taką propozycją. Mowa o pomocniku kuchennym, który nosi nazwę Kitchen Helper. Czym jest ten produkt i dlaczego powinien znaleźć się w każdym domu, w którym jest małe dziecko?

Kitchen Helper – co to jest?

Kitchen Helper to rodzaj mebla przeznaczonego dla dzieci, który zbudowany jest w formie regulowanego podestu z odpowiednimi zabezpieczeniami. Mogą korzystać z niego dzieci, które utrzymują już stabilną pozycję stojącą, ale też dużo starsze. Jest to więc propozycja, z której dziecko nie wyrasta w ciągu kilku miesięcy oraz praktyczny mebel towarzyszący maluchowi przez cały okres wczesnego dzieciństwa.

Podest dziecięcy Kitchen Helper ze wszystkich stron zabudowany jest odpowiednimi zabezpieczeniami, których wysokość można regulować w zależności od wzrostu dziecka oraz bieżących potrzeb. Dzięki temu możliwe jest stanie na podwyższeniu bez ryzyka upadku, potknięcia czy poślizgnięcia się. Za sprawą Ktchen Helper dziecko ma możliwość dokładnego obserwowania tego, co dzieje się w kuchni podczas przygotowywania posiłków, poznawania różnych struktur i przedmiotów oraz towarzyszenia rodzicowi w codziennych pracach. Pozwala to nie tylko na wczesne rozpoczęcie uczenia się podstawowych czynności, ale pomaga też zacieśniać więź między dzieckiem i opiekunem.

Na uwagę zasługuje też fakt, że Kitchen Helper to mebel polecany w systemie dydaktycznym Montessori, uważanym za jedną z najlepszych metod nauczania i dbania o rozwój dziecka. To rozwój nie tylko słuchu czy wzroku, ale też szeroko rozumianej kreatywności dzięki możliwości poznawania świata za pomocą wszystkich zmysłów jednocześnie.  

Czy Kitchen Helper sprawdzi się tylko w kuchni?

Chociaż nazwa przedmiotu wskazuje na przeznaczenie w pomieszczeniu takim, jak kuchnia, zastosowanie Kitchen Helpera jest znacznie szersze. Ten unikalny podest równie dobrze może służyć jako podwyższenie w łazience podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych czy też umożliwia towarzyszenie dziecka najbliższym przy stole.

Kitchen Helper to mebel dziecięcy, który posłuży nie tylko zajęciu dziecka daną czynnością, czy zainteresuje je tym, co aktualnie robi rodzic, ale też umożliwi naukę pierwszych podstawowych obowiązków i rozwinie w dziecku nawyk pomagania. Tak zorganizowana opieka nad dzieckiem jest nie tylko efektywna. Pomaga jednocześnie w rozwinięciu umiejętności, nauce wykonywania codziennych zadań i sprawia, że dziecko jest przy tym bezpieczne.

Z pewnością każdemu rodzicowi nie raz zdarzy się sytuacja, w której, chociaż na chwilę, odejdzie od dziecka, by przygotować posiłek, a w tym czasie maleństwo ściągnie z mebli jakiś przedmiot, niefortunnie upadnie, zrani się czy rozpłacze. Kitchen Helper pomaga zapobiec takim sytuacjom, jednocześnie eliminując możliwość znudzenia się dziecka. Wspólnie spędzony czas będzie upływał w skupieniu, zainteresowaniu i nauce poprzez zaspokajanie ciekawości, budowanie relacji partnerskiej i poczucia odpowiedzialności.

Jaki Kitchen Helper wybrać?

W sprzedaży z łatwością można znaleźć meble typu Kitchen Helper. Niekiedy są to podesty wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak stolik, możliwość zamiany w krzesełko, tablica do zabawy i wiele innych cech. Jednak warto sobie zadać  pytanie, czy aż tak duża wielofunkcyjność to na pewno udogodnienie?

Nie bez powodu często mawia się, że jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego i stanowi jedynie półśrodek. A przecież w przypadku dzieci najważniejsza jest stabilność, maksimum bezpieczeństwa i niezawodność. Kitchen Helper powinien więc przede wszystkim pełnić funkcję wygodnego i bezpiecznego podestu z możliwością stabilnego przystawienia i przytwierdzenia go do blatu. Konstrukcja takiego mebla będzie wówczas solidna i zapewni właściwy poziom bezpieczeństwa.

Wybierając Kitchen Helper, można dopasować go do indywidualnych preferencji, zastosowanego wzornictwa czy też domowych wnętrz. Zakupu warto dokonać w renomowanym sklepie dziecięcym, co zapewnia możliwość zwrotu w przypadku wystąpienia uszkodzenia czy skorzystania z gwarancji. Kitchen Helper kupiony w sklepie to również zapewnienie najwyższej jakości, idealnego wykończenia i zastosowania materiałów najwyższej jakości.

Kitchen Helper – idealny pomysł na prezent dla dziecka

Często udając się w odwiedziny lub myśląc o pomyśle na prezent świąteczny czy urodziny, zastanawiamy się, co wybrać. Zazwyczaj dzieci mają już wiele zabawek, których nie warto dublować. Z odzieżą można nie trafić w kwestii rozmiaru, a my chcemy sprawić upominek wartościowy, funkcjonalny i przydatny na długo. Kolejny duży pluszak, autko czy lalka zapewne sprawią radość, ale na krótko. Idealną propozycją będzie więc Kitchen Helper.

Dzięki temu praktycznemu i funkcjonalnemu mebelkowi podarujesz dziecku nie tylko ciekawy prezent, ale też rozwój, zabawę, nowe zainteresowania, bezpieczeństwo i coś, co będzie mu towarzyszyć przez bardzo długi czas. Taki upominek z pewnością docenią również rodzice, dla których będzie to wyraz nie tylko troski o dziecko i miły gest, ale też nieoceniona pomoc w wychowaniu i organizacji codziennej opieki z dbałością o bezpieczeństwo malucha.

Your email address will not be published. Required fields are marked *