Kid's Wood

Meble Montessori – minimalizm i harmonia

Drewniane meble i zabawki dla dzieci stworzone w Kid’s Wood powstały zgodnie z metodą Montessori. Włoska lekarka odkryła, że aranżacja wnętrz ma wpływ na rozwój dziecka, które już od najmłodszych lat odczuwa silną potrzebę porządku i harmonii. Estetyczne, jasne i minimalistyczne wnętrze oraz proste drewniane zabawki wspierają kreatywność, niezależność i pewność siebie.

Metoda Montessori zakłada, aby pokój dziecka wyposażony był w meble z naturalnych i ekologicznych materiałów. Wszystkie meble w naszym sklepie Kid’s Wood wykonane są z drewna, z dbałością o szczegóły i staranne wykończenie. Mebelki tworzą pasjonaci stolarstwa w sposób przyjazny dla dziecka i środowiska. Nasz asortyment pochodzi od polskiego rzemieślnika, wykorzystującego ekologiczne komponenty – bezpieczne dla najmłodszych. Prosty design sprawia, że meble są funkcjonalne i sprzyjają rozwojowi dzieci, zgodnie z nurtem Montessori.

Dlaczego warto nam zaufać

Wspieramy Polskich przedsiębiorców

Wszystkie komponenty wykonujemy w Polsce wyłącznie z rodzimych produktów wytarzanych w naszym kraju.

Stworzone z myślą o Dzieciach

Nasze zabawki są starannie wykonywane z produktów przyjaznych dla dzieci, z wymaganymi certyfikatami.

Produkty przyjazne środowisku

Wszystkie elementy podlegają recyclingowi, a produkty wykorzystane przy produkcji pochodzą z odzysku.

Komponenty ręcznie sprawdzane

Każdy element obfrezowujemy ręcznie, tak aby krawędzie były zaokrąglane i miłe w dotyku.

Zalety zabawek Montessori

  • kształtowanie zmysłów – drewniane zabawki z naszego asortymentu są zgodne z metodyką Montessori, a także polecane przez psychologów dziecięcych i fizjoterapeutów. Struktura zabawek, wielkość kolory, wpływają na sensorykę dziecka oraz poczucie piękna.
  • zdolność logicznego myślenia – zabawki marki Kid’s Wood mają na celu rozwinięcie w dziecku umiejętności porównywania, wyciągania wniosków oraz koordynacji. Proste drewniane zabawki, wykonane z najwyższej jakości polskich materiałów zachęcają dziecko dla samodzielnego myślenia.
  • kształtowanie samodzielności – proste formy zabawek, inspirują dziecko do abstrakcyjnego myślenia, zwiększając zdolności motoryczne.

Nasza misja

Praca jest naszą pasją, a doświadczenie w metodzie Montessori staramy się przekazywać dalej w oferowanych zabawkach i meblach drewnianych. Pragniemy stworzyć idealny świat dla najmłodszych, dostarczając zabawki zgodne z nurtem Montessori – tak polecanym przez psychologów i fizjoterapeutów.

W zgodzie z naturą – nasze produkty wytworzone są z naturalnego drewna z ekologicznymi komponentami, przyjaznymi dla dzieci i środowiska.

Z dbałością o szczegóły – staramy się spełnić oczekiwania naszych klientów, dostarczając asortyment najwyższej jakości. Każdy produkt przed wysyłką jest ręcznie sprawdzany, aby usatysfakcjonować każdego zamawiającego.

Z myślą o najwyższej jakości – zdajemy sobie sprawę, że nasze produkty trafiają do najbardziej wymagających klientów, jakimi są dzieci, dlatego w naszej ofercie znajdują się produkty wykonane z jakościowych materiałów, które wpłyną pozytywnie na rozwój najmłodszych.